yazdığımız destanı, birlikte yaşayacağız ...

Polat Manduz, yaklaşık bin kişinin katılımı ile aday adaylığını resmen ilan etti.

CHP Karabağlar Belediye Başkan Aday Adaylığı için geçen hafta dosyasını teslim eden eski İlçe Başkanı Polat Manduz, yaklaşık bin kişinin katılımı ile aday adaylığını resmen ilan etti.

İlçe Binası önünde toplanan kalabalığa konuşan Manduz “Karabağlar’ı daha iyi yerlere taşımak ve marka kent yapmak için yola çıktık. Başaracağımıza inanıyoruz” dedi. Polat Manduz’un açıklamasını, eşi Emine Manduz da işaret dili ile kalabalık arasında bulunan işitme engellilere tercüme etti.

HAKLI BİR İTİRAZIMIZ VAR

“Karabağlar’ı, marka kent yapmak ve yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için yola çıktıklarını belirten Manduz “Burada bulunan bütün arkadaşlarımın, yoldaşlarımın, partili kardeşlerimin Karabağlar için bir itirazı var. Özgürlük, barış, kardeşlik hatta dayanışma sözcüğünün bile hayatımızdan çıkarılmaya çalışıldığı bir dönemdeyiz. Toplumsal ve kültürel değerlerin yok sayıldığı, siyasi nezaketin mumla arandığı ve toplumun birbiriyle düşmanlaştırıldığı bir toplumsal atmosfer içindeyiz.Bizim buradaki varlığımızın ilk nedeni bunlara itiraz etmektir. İlçe başkanlığı yaptığım dönemde bu ilçenin her sokağına tek tek girerek, iktidara karşı irade ortaya koyduk. İlçe başkanlığımdan sonra da bir Karabağlarlı olarak bu kentin sokaklarını ve insanını asla yalnız bırakmadım. Şimdi 35 yıldır bu kentte emek, aydınlanma ve kardeşlik adına mücadele veren bir kardeşiniz olarak, yarının mutlu, müreffeh ve yaşanılır bir Karabağlarını oluşturmak için yola çıkıyorum. Sadece itiraz etmiyoruz. Değiştirmek ve başarmak için yola çıkıyoruz” dedi.

“HER SOKAKTA İZİM VAR”

Sokak sokak gezerek, herkesle kucaklaşarak projelerini anlatacağını dile getiren Manduz “Karabağlar’ın her sokağında izim var. Her insana dokunmuşluğum ve gönül bağı kurmuşluğum var. Bizler, belediyeciliği asla sadece çöp toplamak ve yol, kaldırım yapmak olarak görmüyoruz. Her vatandaşın sorununu kentin sorunu olarak gören yeni bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz. On yılları bulan örgütçü mücadelemizle toplumun eksiklerine ve çözüm yollarına hakimiz.

Geliştirdiğimiz projelerimizle en küçük bireyimizden eli öpülesi emektarlarımıza kadar her kesimin hayatına dokunacak çalışmalar yapacağız. En küçük bireyimizin kreş ihtiyacını da; emektarlarımızın barınma ihtiyacını biliyoruz. Ev hanımı kardeşlerimizin ekonomiye kazandırılmasını gerektiğini de engelli vatandaşlarımızın sorunlarını da biliyoruz. Sokak hayvanlarımızın daha uygun koşullarda nasıl barınacağını da düşündük.

Yoksul emekçi halkımızın ihtiyaçlarının da farkındayız; Karabağlar’da halktan yana yapılması gereken kentsel dönüşümün gerekliliğinin de farkındayız. Bununla birlikte Karabağlar’ı kültürel sanatsal alanlarla nasıl buluşturacağımızı da biliyoruz. İlçe başkanlığım dönemindeki çalışmalar size ipucu vermiştir. Söylediğim projeleri sizinle birlikte başaracağımıza şüpheniz olmasın” diye konuştu.


“HEDEF ÖNCE YERELDE, SONRA GENELDE İKTİDAR OLMAK”

Polat Manduz sözlerini şöyle tamamladı: “Eğer partim beni aday gösterirse, Karabağlar’ı Karabağlar halkıyla yöneteceğiz. İlçemizdeki bütün toplumsal ve ekonomik dinamikleri yönetime dahil ederek hareket edeceğiz. Karabağlar, ayrımcılığın olmadığı, herkesin, her mahallenin ihtiyaç duyduğu hizmeti aldığı bir ilçe haline gelecek.

Karabağlar, barışın, kardeşliğin, dostluğun ve dayanışmanın kenti olacak. Bu konuda Karabağlar halkına öncülük etmek için yola çıkıyoruz. Hepimiz biliyoruz ki, içinde bulunduğumuz koşullara mecbur değiliz. Elbirliğiyle hareket edersek bu kent hak ettiği noktaya ulaşır.

Bir Karabağlarlı olarak kentin sorunlarını sizinle birlikte yaşıyorum ve görüyorum. Partim beni aday gösterirse bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğime inanıyorum. Yerelde kazanacağımız başarıyla, yakın gelecekte genelde de CHP iktidarını yaratacağız”

Kaynak: Gerçek Gündem

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

İletişim

Adres:
Bahçelievler Mahallesi, 505 Sokak No:5/A
Karabağlar
İzmir
35150
Cep Telefonu:
+90 532 403 32 30
https://polatmanduz.com

Sizi Haberdar Edelim