yazdığımız destanı, birlikte yaşayacağız ...

İlçemiz sınırları içinde bulunan uygun ölçekli park alanlarımızı daha verimli kullanıma sunarak halkın temel ihtiyaç malzemelerini satın alabileceği
HALK SATIŞ ofislerimizi kuracağız.

HALK SATIŞ ofislerimiz halkımızın ihtiyaçları gözetilerek üreticiden tüketiciye bir köprü olacaktır. Bu uygulamada hiçbir esnafımız mağdur edilmeyecektir. Esnaflarımızı da sürece katarak üretim kooperatiflerinden alım yapmaları halinde fiyat denetimi belediyemizce yapılacak, bu şekilde satış olanağı sağlanacaktır.

Belediye çalışanlarımızı kooperatif sürecine dahil ederek, ilçe sınırlarımızda kamuya, özel kuruluş yada şahıslara ait geniş araziler üzerine kentin dokusunu bozmadan mimarlar odası ve diğer STK ların görüşleri alınarak Yapı Kooperatifi kurularak her çalışanımızı ev sahibi yapmayı ilke edineceğiz.

“Sosyal belediyeciliğin gereği, dayanışma ruhunu geliştirmektir”
Gıda Bankası kurma 5393 Sayılı Belediye Kanununun 14. Maddesine istinaden belediyelere verilen yetkilerdendir. İlçemiz ekonomik olarak alt gelir düzeyine sahip bireylerden oluşmaktadır. İlçemizin ekonomik kalkınmasında rol oynaması yanında, yoksullukla ve israfla mücadele konusunda etkin olarak çalışma olanağı sağlamak amacıyla, belediyemizce kurulan ve halen atıl durumda bulunan dernek aktif hale getirilecektir. Bu  kapsamda gıda, temizlik, giyecek, ev eşyası ve yakacak maddelerinin niteliklerine uygun şartlarda depolanması ve ihtiyaç sahiplerine, insan onuruna yakışır şekilde  dağıtılması için Gıda Bankası birimi kurulacak ve istihdam yaratılacaktır.

 

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s