yazdığımız destanı, birlikte yaşayacağız ...

Karabağlar’da kamuya ait kreş bulunmamaktadır. Bulunan Anaokulu sayısı ise yetersiz kalmakta ihtiyaca cevap vermemektedir. Kadının çalışma hayatına katılımını sağlama partimiz programı içinde yer almaktadır. Çalışan annelerin en büyük ihtiyacı olan bu hizmeti karşılayabilecek kurum bulunmamaktadır. Bu nedenle çalışan annelerimiz ilçemiz sınırları dışındaki kreş ve anaokullarını kullanmak zorunda kalmaktadır.

 

Kadınlarımızın ekonomiye katılamamalarının en büyük nedeni çocuklarını güvenle teslim edecekleri kurum yada kişilerin bulunmamasıdır. Bu konuda da kadınlarımızın sorunlarını biliyor çözüm üretiyoruz.
Öncelikle Genel Başkanımızında her zaman vurguladığı konulardan biri belediyelerimizin kreş açılmasına önem vermesidir. Bu bağlamda 5393 sayılı Belediye Kanunu ‘nun 14. maddesinin “b” fıkrasında belediyelerin okul öncesi eğitim kurumları açabileceği konusunda belediyelere yetki verilmiştir.
Hedefimiz ilçemizde bulunan her okulun yanında yada yakınında bir kreş açmaktır. Bu sayede kadınlarımızın ekonomik hayata katılımın yanında, buralarda istihdam edilecek personeller, ilçemiz sınırları içinde yaşayan bireylerden oluşacaktır. Personelere verilecek eğitimle 2-6 yaş arasındaki çocukların Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı nesiller olarak yetiştirilmesi sağlanacaktır. Ayrıca çocukların ebeveynleri ile kurulacak ilişkilerle ailelerin politize olmaları sağlanacaktır.
Çalımayan annelerimiz için de bu alanlarda kısmi süreli çocuk bakım hizmeti verilecektir.

 

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s