yazdığımız destanı, birlikte yaşayacağız ...

Kavramsal temelleri 1990'lı yılların başında atılan ODTÜ Teknokent, günümüzde ülkenin en büyük ve yenilikçi teknoloji parkı haline gelmiştir. 2020 yılı sonuna kadar yaklaşık 110 Hektarlık bir alana sahip ODTÜ Teknokent'te 240.000m2 kapalı araştırma alanı içinde, yaklaşık 10.000 araştırmacının  araştırma ve teknoloji geliştirmeye dönük faaliyette bulunması hedeflemiştir.
Bu kapsamda Karabağlar merkezine yakın teknolojinin yaşatılması ve geliştirilmesi anlamında Karabağlar Belediyesi sınırları içerisinde teknolojik yatırım yapan kurum ve kuruluşlar belediyemizce desteklenecektir. AR GE bütçelendirilmesi yapılarak innovasyona yönelik projelere destek ve ortaklık yapılarak gençlerin önü açılacaktır.
İnnovasyon destekli projelerin ileride kurulmasını planlanan, hali hazırda Üniversite alanı olarak belirlenen bölgede belediyemizin tüm olanaklarını kullanılarak destek olacağız. ÜNİVERSİTE yerleşkelerinde gençlerin katılımını sağlamak, interaktif uygulamalar geliştirip gerekli durumlarda TUBİTAK destekli projelerin hayata geçirilmesini sağlamak. Bulut teknolojisini belediyeye bağlı kurum ve kuruluşlarda hayata geçirmek hedefimizdir.

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s